Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski
Intronizacja.pl

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

WITAMY NA STRONIE INTERNETOWEJ POŚWIĘCONEJ INTRONIZACJI
JEZUSA KRÓLA POLSKI. ZAPRASZAMY!

VII Ogólnopolski Konkurs "Jezus Chrystus naszym Królem"

Plakat 2023

Regulamin

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa.

Patronat honorowy: JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do starań o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach:
- kategoria literacka: wiersz, opowiadanie, esej, rozprawka, reportaż.
- kategoria plastyczna: prace w formacie A4 lub A3.

Grupy wiekowe:
Szkoła podstawowa (klasy 1-4).
Szkoła podstawowa (klasy 5-8).
Szkoły ponadpodstawowe.

Kryteria oceny prac

W ocenie prac nadesłanych przez uczestników konkursu jury będzie brać pod uwagę poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu. Praca powinna być opatrzona tytułem i spełniać wymagania swojego gatunku. Praca pisemna powinna być poprawna pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, stylistycznym i językowym.

Prace należy na odwrocie podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem autora, podać wiek, klasę i szkołę autora oraz dane kontaktowe: numer telefonu i adres mailowy autora lub opiekuna.

Do nadesłanej pracy należy dołączyć pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikację pracy przez organizatorów konkursu. W przypadku uczestników niepełnoletnich zgodę podpisują rodzice/opiekunowie prawni (Załącznik nr 1). Uczniowie pełnoletni zgodę wyrażają samodzielnie (Załącznik nr 2).

Termin nadsyłania prac: 3.11.2023 roku (decyduje data stempla pocztowego)

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Fundacja Serca Jezusa, ul. Rozalii Celakówny 11, 32-083 Szczyglice.

Ogłoszenie wyników

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe oraz karty podarunkowe. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani 26.11.2022 r. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w wiadomości przesłanej na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy i poprzez ogłoszenie informacji na stronie internetowej www.intronizacja.pl Laureaci konkursu otrzymają nagrody drogą pocztową na wskazany adres.

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować pod adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Pismo JE bpa Stanisława Jamrozka

Regulamin

 

Wyniki VII Ogólnopolskiego Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”

Z wielka radością informujemy o wynikach VII Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronatem Honorowym objął nasz konkurs JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Celem Konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs odbywał się w kategorii literackiej i plastycznej w trzech grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, klasy 1-4 oraz uczniowie szkół podstawowych, klasy 5-8 oraz uczniowie szkół ponadpodstawowych.

W grupie szkół ponadpodstawowych nie otrzymaliśmy żadnej pracy w kategorii plastycznej i literackiej. Natomiast w grupach szkół podstawowych jury miało sporo pracy. Podczas oceniania nadesłanych prac jury brało pod uwagę zarówno poziom artystyczny, jak i oryginalność ujęcia tematu. W kategorii plastycznej jury postanowiło nagrodzić 6 prac przyznając ich twórcom poszczególne miejsca na podium oraz jedno wyróżnienie. W kategorii literackiej również nagrodzono 6 prac oraz przyznano jedno wyróżnienie.

Pragniemy podziękować wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom, dzięki którym po raz kolejny poprzez piękne dzieła młodych twórców wyrażona została wiara w to, że Jezus Chrystus jest naszym Królem.

 

Kategoria plastyczna

Szkoły podstawowe, klasy 1-4

Miejsce I -  Michał Olesiejuk, Szkoła Podstawowa, Drelów
Miejsce II - Kornel Turkowiak, PiSP, Racota
Miejsce III - Hanna Kopiec, Szkoła Podstawowa, Trzciana
Wyróżnienie - Dawid Koniszewski, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szczecinek

Szkoły podstawowe, klasy 5-8

Miejsce I  - Daria Łukasiewicz, Szkoła Podstawowa Nr 1, Łosice
Miejsce II - Aleksander Dybowski, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szczecinek
Miejsce III - Ewelina Kurzawa, Szkoła Podstawowa, Święcany

 

Kategoria literacka

Szkoły podstawowe, klasy 1-4

Miejsce I - Julia Ożóg, ZSP, Słupsk
Miejsce II ex aequo - Amelia Matyla, Natan Matyla, Szkoła Podstawowa Nr 7, Leszno
Miejsce III - Hanna Kamińska, Szkoła Podstawowa Nr 1, Łosice

Szkoły podstawowe, klasy 5-8

Miejsce I - Zuzanna Nierola, Szkoła Podstawowa, Zgłobień
Miejsce II - Dominika Surdyk, Szkoła Podstawowa Nr 23, Łódź
Miejsce III - Hanna Kulak – Szkoła Podstawowa, Golin
Wyróżnienie Andrzej Turski – Szkoła Podstawowa, Podczerwone

 

Wszystkim Uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a Laureatom składamy serdeczne gratulacje. W najbliższym czasie prześlemy dyplomy i nagrody dla Zwycięzców.

Króluj nam, Chryste!

Barbara Pasternak – Fundacja Serca Jezusa
Grażyna Berger – Stowarzyszenie „Róża”

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd