Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

Abp M. Jędraszewski o królowaniu Chrystusa

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski podczas Mszy św. odprawionej na Wawelu w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata 22 listopada 2020 r. wygłosił homilię, w której nawiązał do Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.

Ksiądz arcybiskup przypomniał, że w 1920 roku, w obliczu inwazji bolszewickiej i zbierającej milionowe żniwo pandemii grypy hiszpanki, biskupi polscy poświęcili cały naród Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Następnie metropolita podkreślił, że w naszych czasach, podczas agresywnych działań zwolenników aborcji oraz środowisk promujących ideologię gender i legalizację związków homoseksualnych, w obliczu kryzysu spowodowanego przez pandemię koronawirusa, „zwracamy się do Chrystusa Króla”.

– Dziś w Jego uroczystość, rozpamiętując te przedziwne dzieje historii, zwracamy się, do Chrystusa Króla słowami, które cztery lata temu zostały wprowadzenie przez przedstawicieli episkopatu, władz i narodu, w akcie przyjęcia Jezusa Chrystusa z Króla i Pana. Słowa tego aktu czynimy dziś naszą modlitwą: „Nieśmiertelny Królu Wieków, Panie Jezu Chryste, nasz Boże i Zbawicielu! (….) Oto my, Polacy, stajemy przed Tobą, (…) by uznać Twoje Panowanie, poddać się Twemu Prawu, zawierzyć i poświęcić Tobie naszą Ojczyznę i cały Naród. Wyznajemy wobec nieba i ziemi, że Twego królowania nam potrzeba. Wyznajemy, że  Ty jeden masz do nas święte i nigdy nie wygasłe prawa. Dlatego z pokorą chyląc swe czoła przed Tobą, Królem Wszechświata, uznajemy Twe Panowanie nad Polską i całym naszym Narodem, żyjącym w Ojczyźnie i w świecie”.

Całą homilię można wysłuchać na stronie Archidiecezji Krakowskiej więcej»

Our website is protected by DMC Firewall!