Intronizacja Jezusa Króla PolskiIntronizacja.pl
Intronizacja Jezusa Króla Polski

Artyści dla Jezusa Króla

Księgarnia

Intronizacja.pl na facebook-u

Intronizacja Jezusa Króla Polski - facebook

Intronizacja Jezusa Króla Polski

VI Ogólnopolski Konkurs Jezus Chrystus naszym Królem

WYNIKI

Plakat 2022

Regulamin

Organizatorem konkursu jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa.
Patronat honorowy: JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.

Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do starań o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.

Konkurs rozgrywać się będzie w dwóch kategoriach:
- kategoria literacka: wiersz, opowiadanie, esej, rozprawka, reportaż.
- kategoria plastyczna: prace w formacie A4 lub A3.

Grupy wiekowe:
Szkoła podstawowa (klasy 1-4).
Szkoła podstawowa (klasy 5-8).

Kryteria oceny prac
W ocenie prac nadesłanych przez uczestników konkursu jury będzie brać pod uwagę poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu. Praca powinna być opatrzona tytułem i spełniać wymagania swojego gatunku. Praca pisemna powinna być poprawna pod względem ortograficznym, interpunkcyjnym, stylistycznym i językowym.

Prace należy na odwrocie podpisać czytelnie imieniem i nazwiskiem autora, podać wiek, klasę i szkołę autora oraz dane kontaktowe: numer telefonu i adres mailowy autora lub opiekuna.

Do nadesłanej pracy należy dołączyć pisemną zgodę na przetwarzanie danych osobowych i publikację pracy przez organizatorów konkursu. W przypadku uczestników niepełnoletnich zgodę podpisują rodzice/opiekunowie prawni (Załącznik nr 1).

Termin nadsyłania prac: 5.11.2022 roku (decyduje data stempla pocztowego)

Prace konkursowe prosimy przesyłać na adres:

Fundacja Serca Jezusa, ul. Rozalii Celakówny 11, 32-083 Szczyglice.

Ogłoszenie wyników

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody książkowe oraz karty podarunkowe. O wynikach konkursu uczestnicy zostaną poinformowani 20.11.2022 r. w Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w wiadomości przesłanej na wskazany w zgłoszeniu adres mailowy i poprzez ogłoszenie informacji na stronie internetowej www.intronizacja.pl. Laureaci konkursu otrzymają nagrody drogą pocztową na wskazany adres.

Pytania dotyczące konkursu prosimy kierować pod adres e-mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Regulamin 

Pismo JE ks. bpa Stanisława Jamrozka

 

Wyniki VI Ogólnopolskiego Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”

Z wielką radością informujemy o wynikach VI Ogólnopolskiego Konkursu „Jezus Chrystus naszym Królem”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie „Róża” i Fundacja Serca Jezusa. Patronatem honorowym objął nasz konkurs JE ks. bp Stanisław Jamrozek, Delegat KEP ds. Ruchów Intronizacyjnych.
Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży treści Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana proklamowanego w Polsce 19 listopada 2016 roku i zachęcenie ich do podjęcia wynikających z niego zobowiązań. Wzywają one do troski o sposób życia wyrażający panowanie Jezusa Króla w naszych sercach, rodzinach, parafiach, szkołach i uczelniach, środkach społecznej komunikacji, urzędach, miejscach pracy, służby i odpoczynku, miastach i wioskach oraz w całym Narodzie i Państwie Polskim.
Konkurs odbywał się w kategorii literackiej i plastycznej w dwóch grupach wiekowych: uczniowie szkół podstawowych, klasy 1-4 oraz uczniowie szkół podstawowych, klasy 5-8.

Podczas oceniania nadesłanych prac jury brało pod uwagę poziom artystyczny i oryginalność ujęcia tematu. W kategorii plastycznej jury postanowiło nagrodzić 6 prac, przyznając ich twórcom poszczególne miejsca na podium oraz dwa wyróżnienia. W kategorii literackiej nadesłano wyjątkowo mało prac, dlatego w grupie wiekowej klas 1-4 przyznano tylko jedno wyróżnienie.
Pragniemy podziękować wszystkim Uczestnikom i ich Opiekunom, dzięki którym po raz kolejny poprzez piękne dzieła młodych twórców wyrażona została wiara w to, że Jezus Chrystus jest naszym Królem.

Kategoria plastyczna

Szkoły podstawowe, klasy 1-4
Miejsce I – Laura Zasępa, Szkoła Podstawowa nr 23, Łódź,
Miejsce II – Maria Roman-Eski, ZSP Siemianice
Miejsce III – Aleksander Dybowski, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szczecinek.

Wyróżnienie – Sebastian Pavlovskis, Szkoła Podstawowa Happy Hause, Sława

Szkoły podstawowe, klasy 5-8
Miejsce I – Michał Pełka, Szkoła Podstawowa Happy Hause, Sława
Miejsce II – Marek Lipa, SPS prowadzona przez Siostry Franciszkanki, Ludwikowice
Miejsce III – Julia Szymanek, Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Łosice.

Wyróżnienie – Diana Hrytsak, Szkoła Podstawowa nr 4, Szczecinek

Kategoria literacka

Szkoły podstawowe, klasy 1-4
Wyróżnienie – Zuzanna Roguszewska, SP nr 23, Łódź

Szkoły podstawowe, klasy 5-8
Miejsce I – Maja Surdyk, Szkoła Podstawowa nr 23, Łódź
Miejsce II – Paweł Zielenkiewicz, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szczecinek.
Miejsce III – Nikola Orzepowska, Zespół Szkół nr 1, Szkoła Podstawowa nr 1, Łosice.

Wszystkim Uczestnikom jeszcze raz serdecznie dziękujemy, a Laureatom składamy serdeczne gratulacje. W najbliższym czasie prześlemy dyplomy i nagrody dla Zwycięzców.

Króluj nam, Chryste!
Barbara Pasternak - Fundacja Serca Jezusa
Grażyna Berger - Stowarzyszenie "Róża"

 

 

DMC Firewall is developed by Dean Marshall Consultancy Ltd