Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 
Spis treści
STOWARZYSZENIE „RÓŻA”
Jak doszło do założenia Stowarzyszenia „Róża”?
Przedstawienie Statutu Stowarzyszenia „Róża”
Jak zostać członkiem Stowarzyszenia „Róża”?
Wszystkie strony


LOGO_RozaStowarzyszenie „Róża” jest organizacją świecką, działającą w oparciu o państwowe prawo o stowarzyszeniach i zostało zarejestrowane w Krajowym Rejestrze Sądowym pod numerem KRS0000181262.

Stowarzyszenie zrzesza Przyjaciół Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, a za główny cel „stawia sobie przybliżenie społeczeństwu tej niezwykłej postaci, która stanowi doskonały przykład, w jaki sposób i w jakim duchu należy wychowywać społeczeństwo, a zwłaszcza dzieci i młodzież, jak i jakich bronić wartości i do jakich dążyć celów. Stowarzyszenie skupia tych wszystkich, którzy pragną znaleźć inspirację dla własnego prospołecznego działania w przykładzie życia Rozalii Celakówny, pielęgniarki szpitala św. Łazarza w Krakowie” (Statut Stowarzyszenia „Róża”, Preambuła).

Stowarzyszenie ma charakter świecki, ale jako katolicy świeccy chcemy przyczynić się do wyniesienia S.B. Rozalii Celakówny na ołtarze oraz do wypełnienia jej misji w naszym Narodzie.

Stowarzyszenie „Róża” gromadzi Przyjaciół S.B. Rozalii Celakówny − tych którzy uznali Pana Jezusa swym Królem i dla których wraz z tym aktem rozpoczęła się służba u tronu Jezusa Króla. Służbę tę realizują według celów zawartych w Statucie. 

For English users

English_version

...

  

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2017 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.