Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Szanowni i Drodzy Członkowie Stowarzyszenia „Róża”!
Kochani Przyjaciele Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny!

Śmierć zwarła się z życiem i w boju, o dziwy,yczenia_-_Jezus_Zmartwychwstay_1
choć poległ Wódz życia, króluje dziś żywy.

Tymi słowami Sekwencji Kościół opiewa w Niedzielę Zmartwychwstania zwycięstwo odniesione przez Syna Bożego. Wódz życia poległ w boju, by wedrzeć się do królestwa śmierci i na jej własnym terenie niespodziewanie zadać jej druzgoczący cios.
Jakże niepojętą jest strategia Boga! Św. Paweł zachwycał się nią w słowach: głosimy tajemnicę mądrości Bożej, mądrość ukrytą, tę, którą przed wiekami Bóg przeznaczył ku chwale naszej, tę, której nie pojął żaden z władców tego świata; gdyby ją bowiem pojęli, nie ukrzyżowaliby Pana chwały (1 Kor 2, 7-8).
Z okazji Świąt Zmartwychwstania Pańskiego życzymy Wam, Kochani, byście wytrwale zgłębiali tę mądrość, która przez krzyż prowadzi do zwycięstwa, która w skrwawionym ciele Zbawiciela potrafi dostrzec blask wielkanocnej jutrzenki.Duchu Święty, przyjdź i oświeć nas, by kontemplacja misterium Paschalnej Ofiary wybrzmiała w naszych sercach dostojnym śpiewem uwielbienia:
Wiemy, żeś zmartwychwstał, że ten cud prawdziwy,
o Królu Zwycięzco, bądź nam miłościwy.

Zarząd Stowarzyszenia „Róża”

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.