Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Witam,

Pisze do Państwa z pytaniem, które nurtuje mnie od czasu, od kiedy uslyszalem, że wiele ludzi chcialoby intronizować Jezusa na Króla Polski. Podstawą mojego pytania jest to, że matka Jezusa, Maryja, jest obecnie krolową Polski a wedlug slowników języka polskiego "królowa" to okreslenie na żonę króla. I tu rodzi sie pytanie: jak wasze stowarzyszenie sobie wyobraza sytuacje, gdzie królem Polski jest Jezus, a królową Maryja? Logicznie rozumujac, król i królowa są małżenstwem, wiec Wasze stowarzyszenie chce, aby Jezus i Maryja byli małżenstwem?

Jestem katolikiem i wydaje mi sie to niedorzeczne, bylbym wdzieczny za wyjasnienie mi tej sprawy.
pozdrawiam, Jakub

* * *

Panie Jakubie,
Skoro jest Pan katolikiem, to powinien Pan dobrze wiedzieć, że Maryja jest głoszona przez Kościół jako Królowa Nieba i Ziemi (Królowa Wszechświata), a Jezus jako Król Wszechświata - co nie oznacza, że są małżeństwem... - i powinien Pan rozumieć tak proste sprawy, a nie oceniać jako niedorzeczne. Chyba, że pytanie było złośliwe.
Pozdrawiam serdecznie
Bartosz Grudzień

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.