Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Szanowni Państwo

Nazywam się Mordechaj, jestem Żydem. Moja rodzina zamieszkuje ziemie Polski od prawie 300 lat. W Polsce obowiązuje wolność wyznania, więc na jakiej podstawie dążą Państwo do intronizacji Chrystusa na Króla Polski? Czy biorą Państwo pod uwagę, że nie wszyscy mieszkańcy są katolikami?

Przedstawiciele żadnego innego wyznania w Polsce nie narzucają się tak bardzo z własną religijnością i przekonaniami jak Państwo. Co więcej, episkopat nie popiera Państwa inicjatywy oraz się pod nią nie podpisuje, więc Wasza organizacja w świetle tych faktów ma więcej cech sekty aniżeli organizacji kościelnej.

Z wyrazami szacunku
Mordechaj G. (nazwisko do wiadomości Redakcji)

* * *

Witam Pana,

Tak, wiemy, że nie wszyscy w Polsce są katolikami. Nie byli też nimi wszyscy, gdy król Jan Kazimierze dokonywał ślubów Lwowskich i wszystkie swoje Królestwa oddawał w ręce Maryi, którą obrał jako Królową Korony Polskiej. Tytuł ten został wpisany do konstytucji 3 maja, a potem uznany i zatwierdzony przez Watykan i do dziś Maryja Królowa Polski broni i prowadzi swój naród, który od tamtej pory, choć zdradzał i grzeszył, to nigdy nie wyrzekł sie swojej Królowej. Dziś ciągle Maryja jest Królową Polski i nie przeszkadza to w niczym życiu nie-katolików. Na podobnej zasadzie również Jezus może zostać uznany Królem Polski, jeśli katolicy w Polsce, których jest jeszcze zdecydowana większość, dziś będą posłuszni woli Pana. Tolerancja religijna katolików w Polsce stała się przysłowiowa i, ufamy, pozostała taką do dziś.

Co do drugiej kwestii, rozumując Pana sposobem, trzeba by stwierdzić, że także wszyscy, którzy uwierzyli w sercu i promowali po całym świecie kult miłosierdzia Bożego wg przesłań św. Faustyny, na czele z papieżem Janem Pawłem II, mieli cechy sekty, gdyż przez pewien czas - gdy kult ten był negatywnie oceniony przez hierarchię kościelną, łącznie z negatywną decyzją Stolicy Apostolskiej - oni i tak wierzyli i tak się modlili w tej sprawie.

Pozdrawiam serdecznie, niech HaSzem błogosławi
Bartosz Grudzień

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.