Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Witam serdecznie,

Interesuje mnie temat intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski. Szczególnie jestem zainteresowana jak wpłynęłoby to na wygląd dzisiejszej konstytucji. Wnioskuję, że ustanawiając Jezusa niejako głową państwa, wprowadzamy zamiast ustroju demokratycznego monarchię i to monarchię o bardzo nietypowej konstrukcji.

Jak wyglądałoby to z punktu widzenia politycznego i dyplomatycznego? Rozumiem, że skoro intronizacja ma być uchwalona przez Sejm, nie jest to zwykły akt zawierzenia Polski, z jakimi mieliśmy do czynienia do tej pory, tylko bezsprzeczne uznanie Jezusa za władcę naszego państwa.

Bardzo proszę o odpowiedź ponieważ sprawa ta jest dla mnie bardzo niejasna w tej kwestii.

Pozdrawiam,  Katarzyna

* * *

Witam Pani Katarzyno.
Ma Pani całkowitą rację, że akt Intronizacji nie jest zwykłym zawierzeniem Jezusowi. Nie przypadkowo warunkiem jego dokonania jest udział w uroczystości władz kościelnych i władz świeckich państwa polskiego. Uznanie w Polsce Jezusa Królem rzeczywiście powinno pociągnąć zmianę serc, nawrócenie, podporządkowanie się pod Boże prawo, a co za tym idzie pewne zmiany systemowo-prawne (choć nie koniecznie ustrojowe :) ), tak aby w państwie, gdzie króluje Jezus, nie było tak jaskrawych aktów niesprawiedliwości "w majestacie prawa" (np. problem ogromnej dysproporcji płacowej). Szczegółów Pani nie podam, wielu mądrzejszych ode mnie zastanawia sie nad tym i tworzy programy polityczne zgodne z katolicką nauką społeczną (np. profesorowie założyciele Przymierza Narodu Polskiego). Módlmy się i działajmy, aby dokonało się to jak najszybciej.
Pozdrawiam serdecznie w Jezusie Królu
Bartosz Grudzień

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.