Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Dzień Dobry! Szanowni Państwo!

W dzisiejszym wywiadzie dla Polska The Times, bp. T. Pieronek, nazwał organizacje, które domagają sie koronacji Chrystusa na Króla Polski, dziwacznie pokręconym teologicznie stowarzyszeniem, nie znającym wiary. Pytanie moje brzmi: kogo mamy słuchać? Dlaczego wczoraj na transparencie był napis "Biskupi otwórzcie drzwi Chrystusowi". Przeciez zwykły człowiek może sie zagubić, a dla niewierzących czy poszukujacych to jest zgorszenie.

Dziekuje za odp., Bernadeta (nazwisko do wiadomości Redakcji)

* * *

Dzień dobry Pani Bernadeto.

Przepraszam, że muszę to powiedzieć - gdyż mowa o biskupie - ale to co mówi i jak wypowiada się bp T. Pieronek jest godne pożałowania, niekatolickie, niezgodne z teologią Kościoła i często po prostu nielogiczne (jak jego wczorajsza wypowiedź dla TVN o marszu dla Jezusa Króla Polski - że "Jezus jest Królem Wszechświata, ale nie Polski"). I nie jest to zdanie moje, ale wielu księży, z którymi rozmawiam, którzy szczerze ubolewają nad taką postawą i takim sposobem wypowiadania sie tego biskupa (ostatnio wczoraj rozmawiałem z ksiedzem profesorem, który - nie bedąc jakimś wielkim zwolennikiem Intronizacji - oburzał się na tę wypowiedź bpa Pieronka, że jak cześć jest częscią całości, tak Polska jest częścią wszechświata). Ale - jak dobrze widać - media go za takie wypowiedzi uwielbiają i - na nieszczęście! - traktują jako "specjalistę" w każdej dziedzinie społeczno-religijnej.

Proszę być dobrej myśli, nie wszyscy księża i nie wszyscy biskupi podzielają opinie tego człowieka, ale ma Pani zupełną rację, że dla wielu widzów telewizji czy czytelników gazet jest to zgorszenie, wprowadzanie w błąd, kreowanie nieprawdziwych opinii, w imieniu Kościoła. Napis, o którym Pani wspomina nie jest naszego autorstwa, ale sądzę, że wyraża głębokie ubolewanie ludzi Kościoła, którzy od wielu lat obserwują bierność wielu członków Episkopatu w najważniejszych dla Polski i Kościoła w Polsce sprawach.

Pozdrawiam w Jezusie Królu
Bartosz Grudzień

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.