Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 

Witam serdecznie,
odnośnie referendum byc może należy rozważyć czy pytania nie powinny byc bardziej doprecyzowane, w szczególności że wnioskowana jest uchwała Sejmu lub połaczonych Izb.
Natomiast w przypadku godła moim zdaniem oprócz zmian powinna byc ostateczna wersja projektu godła.
W takiej postaci propozycja referendum może byc łatwo zakwestionowana jako nieprecyzyjna, natomiast nikt nie bedzie władny doprecyzować inicjatywy, formuła pytań powinna byc jednoznaczna.

Być może warto poprzestać tylko na deklaracji czyli pytanie 1. daltego ze wiele osób może byc nieufnych do ingerencji w godło z prostej natury - wielu nie bedzie miało pełnych materiałów i bedą sie domyslać kształtu zmian, inni moga uznać że to wykracza poza fakt uznania Jezusa Chrystusa Królem Polski. Czasem lepiej wystapic o mniej a miec większa szansę wygrania. podobnie jak w wielu sprawach prawnicy koncentruja się na drobnej rzeczy ale twardej niz na najważniejszej ale rozmytej wymagającej opinii, etc.  szczególnie w sporach formalnych np. zarzutach do dokumentu, prospektu licza się nawet drobne ale twarde konkrety.

Dlatego aby uniknąć zarzutów związanych z bardziej złożoną formą referendum być może lepiej poprzestać na jednym pytaniu, przeciwnicy od warstwy ogólnej przejdą w trybie roboczym do walki stricte formalnej.
Życzę udanego przedsięwzięcia, ale tu rzeczywiście potrzeba wielu działań promocyjnych i przełamujących stereotypy.

Pozdrawiam,
Jarosław

* * *

Witam Panie Jarosławie.

Dzięki za sugestie i zrozumienie dla tej ważnej inicjatywy, jaką jest referendum.
Co do wnioskowanych kwestii to nieprzypadkowo są one dobrane razem. Godło reprezentuje Polskę nie tylko na papierku, ale w jakimś sensie odzwierciedla duchowy i mentalny obraz naszego Narodu, który póki co jest naznaczony satanistycznymi gwiazdkami. Intronizacja, która jest jednocześnie jakby egzorcyzmem nad Narodem Polskim, pociąga za sobą w sposób oczywisty zmianę sprofanowanego godła - polskiego orła.
Ludzie przy podpisywaniu list poparcia dla referendum otrzymują od razu dwustronną kartkę z szczegółowo wyjaśnionymi wnioskowanymi kwestiami, zwłaszcza co do godła, z obrazkami godła sprzed i po roku 1927 (zob. wyjasnienie spraw podjętych w referendum) - nie ma więc obaw, że nie zrozumieją wnioskowanych kwestii.
Poza tym trzeba pamiętać, że na listach nie odpowiadamy na oba pytania, ale jedynie wyrażamy poparcie dla obywatelskiej inicjatywy referendum w tych sprawach.

Pozdrawiam w Jezusie Królu bardzo serdecznie
Bartosz Grudzień

 

Kontakt

LOGO_Roza

Stowarzyszenie „Róża”
ul. Do Wilgi 23, 30-419 Kraków
tel. 12 266 27 64
stowarzyszenie@intronizacja.pl

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2018 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.