Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...
 
Spis treści
STOWARZYSZENIE „RÓŻA”
Jak doszło do założenia Stowarzyszenia „Róża”?
Przedstawienie Statutu Stowarzyszenia „Róża”
Jak zostać członkiem Stowarzyszenia „Róża”?
Wszystkie strony

 

Jak doszło do założenia Stowarzyszenia „Róża”?

Osoby, które założyły Stowarzyszenie „Róża” były związane, przez wspólną modlitwę i wspólne działanie na rzecz Intronizacji, z Biurem Postulacji S.B. Rozalii Celakówny działającym na etapie diecezjalnym procesu kanonizacyjnego przy Domu Formacyjnym Fundacji Serca Jezusa. Dlatego też od samego początku w centrum naszych wspólnych modlitw i wspólnych narad była sprawa propagowania misji Rozalii  − Intronizacji Jezusa Króla Polski − za pomoca środków dostępnych osobom świeckim, stowarzyszonym w organizacji działającej w oparciu o prawo państwowe.

Za punkt wejścia na drogę, która doprowadziła nas do powołana Stowarzyszenia „Róża”, uznajemy powstanie w roku 1999 Komitetu Budowy Sarkofagu Służebnicy Bożej Rozalii Celakówny, złożonego z ofiarodawców tegoż sarkofagu. W miarę upływu czasu Komitet Budowy Sarkofagu przekształcił się we wspólnotę modlitewną przy wspomnianym wyżej Domu Formacyjnym, by u tronu Jezusa Króla wybłagać łaskę wyniesienia Rozalii na ołtarze, a dla naszej Ojczyzny łaskę Intronizacji. W powstałej w ten sposób wspólnocie modlitewnej wkrótce, bo już pod koniec 1999 roku, zrodził się pomysł założenia Stowarzyszenia, gromadzącego przyjaciół Rózi oraz propagującego jej misję. W tym też czasie, za sprawą ks. Tadeusza Kiersztyna, opiekuna duchowego Biura Postulacji, powstał wstępny projekt Statutu Stowarzyszenia. Jednakże z powodu wielkich kłopotów, z którymi przyszło się wtedy zmierzyć Fundacji Serca Jezusa, nie zdołaliśmy sprawy doprowadzić do końca.

W latach następnych wspólnota modlitewna coraz mocniej zaczęła doświadczać opatrznościowego prowadzenia Jezusa Króla Polski oraz coraz wyraźniej odczytywała Jego wolę, co do dalszej swej działalności. Szybko nastąpił jej wielki rozkwit, a w łonie wspólnoty modlitewnej zaczęła dojrzewać świadomość, że Pan Bóg powierza nam misję propagowania Intronizacji i daje odpowiednie środki do jej wypełnienia: figurkę Jezusa Króla Polski, książkę Ostatnia walka oraz Nabożeństwo Intronizacyjne. W roku 2003, gdy wspominanie trzy środki miały wkrótce ujrzeć światło dnia, poczuliśmy się przynagleni, by zrealizować dawny zamysł odnośnie do powołania Stowarzyszenia, które gromadziłoby przyjaciół Rozalii Celakówny. Zarazem doświadczaliśmy na modlitwie ogromnej bliskości Jezusa Króla i Jego cudownej troski o każdy szczegół zleconego nam zadania. Pan Bóg poruszył do działania serca wspaniałych ludzi, którzy nie szczędzili ani czasu, ani sił, ani pieniędzy, by doprowadzić do realizacji tych planów.

W kwietniu 2003 roku zawiązała się Grupa Założycieli Stowarzyszenia. Czekało nas wiele narad, wiele spraw do ustalenia oraz wiele problemów do pokonania, związanych z rejestracją Stowarzyszenia. W końcu, dzięki wytrwałej modlitwie całej wspólnoty, Statut Stowarzyszenia przybrał ostateczną formę, a Stowarzyszenie swą ostateczną nazwę: Stowarzyszenie „Róża”.

Dlaczego właśnie „róża”? Róża jest symbolem Matki Najświętszej, jest symbolem miłości, lecz także jest imieniem, którym w tej formie posługiwała się nasza Służebnica Boża. To zdecydowało, że Stowarzyszenie otrzymało nazwę „Róża”. Po blisko ośmiu miesiącach starań, w listopadzie 2003 roku, Stowarzyszenie „Róża” zostało zarejestrowane w Sądzie Rejonowym miasta Krakowa, nabywając osobowość prawną. Dzięki temu otwarły się przed nami nowe możliwości skutecznego działania.

  

For English users

English_version

...

  

Zamieść na swojej stronie baner intronizacja.pl


Copyright © 2009-2017 Stowarzyszenie "Róża".
Wszelkie prawa zastrzeżone.